اولویت همیشه با فرش است!

اولویت همیشه با فرش است!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فرش حرف اول را می زند!

از ابتدای خلقت انسان تا به امروز، پوشش از جمله نیازهای اصلی و اساسی بشر بوده است. اینکه فطرت بشر به گونه ای است که عریان پسند نیست، تاثیر به سزایی در این امر داشته است. نکته ی دیگر اینکه چشم انسان همواره ابتدا نقاط پیش پا را می بیند، علت هم مکانیسم راه رفتن است که برای احتیاط نیاز است که چشم ها مسیر حرکتی را چک کند. از تلفیق نیاز گفته شده و مکانیسم چشمان می شود نتیجه گیری کرد که پوشش پیش رو یا به عبارت دیگر پوشش کف همواره برای انسان منزلت ویژه ای داشته است. بالاخص اینکه انسان در مواقع آرامش و خوابیدن، نیاز به بستری آسوده دارد و این بستر آسوده همان پوشش کف می باشد. فرش به عنوان پوشش دهنده ی کف محل زندگی انسان، یکی از اصلی ترین پوشش ها به حساب می آید. به گونه ای که در نبود آن احساس ناآرامی وجود افرادی که در محیط زندگی می کنند را فرا خواهد گرفت.

نه تنها در خانه بلکه در محیط های بیرونی هم فرش اهمیت فراوانی دارد، منتهی به شکلی دیگر مثل سنگ فرش پیاده رو، آسفالت خیابان، چمنزار پارک و... تماما پوشش دهنده ی کف و مبدا هستند. به سبب اینکه مراحل آرامش و استراحت انسان در منزل صورت می گیرد و همچنین بیشتر ساعات زندگی یک شخص در خانه صورت می گیرد، پوشش مبدا خانه یا محل سکونت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

شاید در اطراف خود دیده باشید که هنگام اسباب کشی یا چیدمان جهیزیه عروس، اولین اقدامی که انجام می شود، پهن کردن فرش ها می باشد. فرش به عنوان بستر در بردارنده ی اکسسوری ها، همه چیز را در بر می گیرد. پس هیچگاه نمی توان نقش فرش را در زندگی انکار کرد. مخصوصا ما ایرانیان که این محصول قدمتی دیرینه در نیاکانمان دارد و همچنین نقش و نگاری که با تار و پود در دل آن شکل گرفته است، روایتگر هنر بزرگانمان است. به همین منظور قصد برپا کردن خانه ای یا حتی سکنایی را داشته باشیم، اول بایستی به فکر فرش آن باشیم. فرش که مهیا شود، بقیه ی وسایل کم کم جور می شود!

همه چیز از کف شروع می شود!

 

نشاط فضا را تامین کنید!

از جمله مهمترین وظایف فرش می توان به انرژی که در فضا ایجاد می کند، اشاره کرد. زمانی که یک فرش را در محیط پهن می کنید، نقش و نگار بافته شده در فرش به صورت ناخودآگاه بر ذهن شما اثر خواهند گذاشت. نقشه های ایرانی تماما الهام گرفته از طبیعت هستند و همین عامل کمک می کند تا آرامش روانی بر اهالی خانه حاکم شود.

از طرفی دیگر لطافت و نرمی ریشه های فرش باعث می شوند تا هنگام گام برداشتن و فشردن پا بر روی آن ها احساس خوشایند و مطلوبی در فرد ایجاد شود. بدیهی است که گام نهادن بر مکان های سخت و سفت بدن را در حالت برانگیخته قرار خواهد داد.

معمولا قسمت تحتانی ساختمان ها از سنگ، کاشی یا موزاییک تشکیل شده است و هنگامی که سرما و گرما شدت پیدا کند، این متریال ها می تواند کف پا در هنگام راه رفتن و یا قسمت نشیمنگاه در موقع نشستن را آزار دهد. چه بسا در دراز مدت موجب بروز بیماری هایی در شخص شود. به همین منظور برای جلوگیری از این مشکلات نیاز است که از بافت نرم و عایقی در کف ساختمان های خود استفاده کنیم.

از نکات مهم دیگری که در سبک زندگی انسان بایستی رعایت شود، این است که فرش ها امنیت خاطر می آورند! اخیرا فرهنگ های غربی که با فرش ها ایرانی غریبه اند در کشور رسوخ کرده اند که افراد را به بدون پوشش گذاشتن کف محل زندگی ترغیب می کند. در صورتی که حضور فرش ها باعث می شوند که در دید انسان یک فریم و کادر مشخصی پدید آمده و انسان محیط خود را محصور و محدود خواهد نگریست و همین عامل باعث خواهد شد تا بی نهایت ها او را آزار ندهد.

در کل می توان گفت که در سبک زندگی ایرانی، فرش ها جزء غیر قابل انکار خانه ها به حساب می آیند. البته اخیرا مدل های دیگری از پوشش های کف پدید آمده اند که هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند، اما هیچکدام نتوانسته اند آلترناتیو مناسبی برای فرش ها باشند.

 

فارس، تولید کننده ی برتر

 

از فرش شروع کنید!

امروزه با توجه به اینکه روز به روز از متراژ آپارتمان ها کاسته می شود، ایجاد تغییرات به صورت بازه ای، تاثیر قابل توجهی در انسان خواهد داشت. انسان هر چقدر که به جلو می رود، دغدغه ها و فشارهای روانی او افزایش پیدا می کند. به همین منظور نیاز است که با انجام یکسری از ترفندها، همواره با دنبال ایجاد انگیزه در خود باشد. تغییر دیزاین و دکوراسیون منزل از مهمترین اموری است که می توان در این راستا انجام داد. اما برای ایجاد تغییرات کلی نیاز به هزینه های هنگفتی است.

برای اینکه هم در هزینه ها صرفه جویی کنیم و هم اینکه تغییرات وسیع و کلی داشته باشیم، بایستی از فرش ها شروع کنیم. کافیست تا فقط در یک حرکت فرش محیط خود را تغییر دهید، آنگاه متوجه خواهید شد که فرش ها چه نقش مهمی در محیط زندگی ما دارند.

برای انجام این تغییر حتما سری به گالری نمونه های مجموعه ی فارس بزنید. این مجموعه به صورت تخصصی انواع محصولات فرش ماشینی را در فروشگاه آنلاین خود جا داده است.

فرش کاشان از جمله معروف ترین و معتبرترین محصولات را نه تنها در ایران، بلکه در جهان دارد. فرش فارس هم از جمله مجموعه هایی است که هم در داخل و هم در خارج از کشور به صورت صادرات در حال ارائه ی محصول است.

امروزه فرش 1200 شانه جزو پرفروش ترین محصولات به شمار می رود. علاوه بر تعداد شانه، میزان تراکم فرش هم قابل توجه است که البته محصولات فارس تماما از تراکم بالا بافته می شود. به تازگی فرش 1500 شانه هم به این کورس اضافه شده اند.

انسجام دکوراسیون داخلی خانه

جنس نخ فرش که از الیاف تشکیل شده است، در کیفیت و طول عمر محصول تاثیر مستقیم خواهد داشت. در حال حاضر به علت اعمال تحریم کمتر نخ وارد کشور می شود و اغلب تولید کنندگان از الیاف های نامرغوب چینی که اکرلیک (آکرلیک) ضعیف دارند استفاده می کنند. مجموعه ی فارس مفتخر است که اعلام از بهترین نخ و اکرلیک ها (آکرلیک) موجود در بازار برای تولید محصولات خود استفاده کرده و به خریداران محصول خود این اطمینان را می دهد که فرش فارس تا سال های سال مهمان خانه ی آن ها باشد.

از دیگر مزایای مجموعه ی فارس می توان به تنوع بسیار زیاد محصولات از نظر طرح، رنگ و نقش اشاره کرد. این مجموعه به خوبی تمام سلایق بازار را به گونه ای پوشش داده است که هر کس اقدام به تهیه ی فرش کند، محال است که دست خالی از این مجموعه خارج شود.

اخیرا با توجه به رشد قارچی نمایشگاه ها در کشور، قیمت ها به شدت تلرانس دارند. به همین منظور پیشنهاد می شود که خریدهای خود را به صورت اینترنتی، منتهی از فروشگاه های آنلاین معتبر انجام دهید. طبیعتا معتبرترین و بهترین فروشگاه های آنلاین، وب سایت هایی هستند که خود تولید کننده ی محصول هستند. یقینا تولید کنندگان علاوه بر اینکه قیمت های مناسبی نسبت به واسطه ها خواهند داشت، همچنین از تخصص کافی برای عرضه محصولات برخوردار خواهند بود.

محصولی متفاوت


Image
محصولات

 

فرش 1500 شانه
فرش 700 شانه
فرش کودک
فرش گبه
فرش مدرن
فرش کهنه نما
Image

کپی رایت © کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت فرش فارس می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.